„Az üzleti életben nincs offseason”

2026.01.29.

Megosztás

Ez a gondolat a 2026-os év első EMEGY Klub eseményén hangzott el, és egyetlen mondatban foglalta össze azt a feszültséget, amit ma szinte minden vezető és munkavállaló megél: a munka világában mintha megszűnt volna a ritmus.

A sportban természetes a ciklikusság.
Van felkészülés, csúcsterhelés és regeneráció.
A szervezetek többsége ezzel szemben ma állandó sprintben él – mintha mindig „élesben” kellene teljesíteni.

Az est egyik legfontosabb felismerése az volt, hogy a vállalati rendszerek sokszor sprinterekre vannak optimalizálva, miközben maratont kellene futniuk. A folyamatos 100–110%-os elvárás nemcsak egyéni kiégéshez, hanem szervezeti kimerüléshez is vezet. Ha nincs tér hibára, tanulásra, regenerációra, akkor a valódi csúcsterhelés idején már nincs tartalék.

A sport szemlélete itt kulcsfontosságú tanulságot ad:

  • a csúcsteljesítmény időzített,
  • nem állandó állapot,
  • és csak akkor működik, ha van miből felépíteni.

A fenntartható működés nem gyengeség – stratégia.

Köszönjük a gondolatébresztő beszélgetést vendégeinknek:
Gábor Edinának, munkapszichológusnak, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület elnökségi tagjának,
Kovács Magdolnának, sport coachnak (MSZMT),
Fülöp Ákos teljesítmény- és sportpszichológusnak, ki az esményt moderálta,
és Kun Zoltán Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület elnökségi tagjának, teljesítménymentornak a hiteles, inspiráló jelenlétért.


Találkozzunk a következő EMEGY KLUB-on is!

Ha téged is foglalkoztat a fenntartható teljesítmény, a kiégés megelőzése vagy a szervezeti kultúra fejlesztése, várunk a következő klubeseményünkön és workshopjainkon.

Kövesd Linkedin oldalunkat, nézd meg jövőbeli eseményeinket itt a weboldalon.

Ez is érdekelhet

Az EMEGY-hez kapcsolódó kutatási eredmények is bemutatkoztak a Magyar Sporttudományi Társaság XXIII. Országos Sporttudományi Kongresszusán, Győrben, a Sportgazdaság szekcióban.

Május 28-án online nyitóalkalommal mutatkozott be a WorkWell Vezetőképző Akadémia, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület új vezetőfejlesztési programja.

Szakmai konferenciával és online szimpóziummal zajlott le az idei „Egészséggel a vállalatokért” rendezvény, amelyet az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület szervezett 2026 májusában. A program középpontjában idén a vezetői egészség, a munkahelyi jóllét és a fenntartható teljesítmény kapcsolata állt.

Csatlakozz egyesületünkhöz!

Légy részese a szakmai munkának, 
gazdagodj tudással és szakmai kapcsolatokkal.

Csatlakozom