Összefogás a munkahelyi egészségért
AZ EGYESÜLETRŐL
Az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület célja elősegíteni mindazokat a törekvéseket, amelyek azt célozzák, hogy a Magyarországon dolgozók a jelenleginél jobb testi, lelki és szellemi egészséggel végezhessék munkájukat, és ezzel hozzájáruljanak az adott cég sikerességéhez.
Ehhez egy közel 40 fős, különböző tudományterületeket összefogó szakmai grémiumból áll az Egyesület Belső szakértői köre, ahol a szervezetpszichológusoktól, a munkavédelmi szakembereken át a szociológusok és építész, property/facility szakértők is képviselik a szakmájuk legjavát a közös munkában.
Külső szakértői, pártoló tagi körünkbe azokat a szakembereket várjuk, akik a munkahelyi színtéren az egészségesebb munkafeltételek kialakításáért dolgoznak nap, mint nap. Szakmai szervezetünk külön programokat és tudásmegosztó eseményeket szervez a vállalatvezetői kör számára is a jól-léti vállalatvezetési módszertan meghonosodása érdekében.
A munkahelyi egészség és jól-lét a modern, tudatos vállalatok életének szerves részét kell képezze a vállalati stratégia részeként, és a különböző szakmai területek célmeghatározásában is. Ez a terület igazi csapatmunkát igényel! Fogjunk össze!
CÉLJAINK
- Egészséges munkafeltételrendszer meghonosítása
Jól-léti vállalatvezetés kultúra fejlődéséhez való hozzájárulás - Nemzetközi irányelvek összefogása, a tudományos eredmények gyakorlatba ültetése
- Szakterületek támogatása adott tematikájú munkacsoportok segítségével
- Erős szakmai közösség létrehozása, összefogása, érdekképviselet
- Tudásmegosztás, kutatás, esemény és programszervezés a munkahelyek és szakértők számára
Célunk továbbá:
- egészségesebb életmód
- biztonságos munkahelyi környezet
- társadalmilag hasznos önmegvalósítás
- egészségesebb pszichikai környezet
- stresszhatások csökkenése
- munkahellyel, munkavégzéssel kapcsolatos betegségek kockázati tényezőinek csökkenése
Az alapvető cél azonban nem csak az lehet, hogy a munkahelyek egészségesebbé váljanak, hanem az is, hogy az állampolgár egészsége biztosított legyen munkahelyen és munkahelyen kívül egyaránt.
Biztosak vagyunk benne, hogy olyan szakmai tudást, tapasztalatot adhatunk át és képviselhetünk, amely eredményesen szolgálja a cégek és továbbmenve a társadalmi hosszú távú gazdasági és humán törekvéseket.
ALAPELVÜNK
A vállalati stratégia kialakítása egy emberközpontú folyamat volt, de az elmúlt évtizedekben mintha ezt elfelejtettük volna. Teljesen általános, hogy az autóflotta karbantartására többet költenek a cégek, mint a munkavállalóik egészségének megőrzésére. Az egészségünk és ezzel együtt üzleti sikerünk nem szerencse kérdése, hanem tudatos döntések eredménye. Vállalati stratégiai tervezéssel, szakmai összefogással az egészségért!
Kiváló szakértői közösségünk áll a szakmai és a vezetést képviselő tagok rendelkezésére !
A MUNKAHELYI EGÉSZSÉGVÉDELEM FONTOSSÁGA
Már nemcsak a toborzás, de a munkaerő megtartása is komoly feladatot ró a munkáltatóra. A megtartás alapja a munkavállalói jól-lét és egészség, mely hosszú távon az üzleti siker egyik legfontosabb alapköve!
A munkavállaló egészségének megromlása költséggel jár és egyben veszteség is az egyén, a munkáltató és az állam számára egyaránt. Adatalapú támogatással a probléma feltérképezéséért!
Az emberközpontú vezetés, jól-léti munkahelyi kultúra megteremtése bizonyítottan üzleti sikerekhez is vezet a társadalmi felelősségvállalás mellett. Tudatos, felelős, támogató munkahelyek!
“AZÉRT IZGALMAS EZ A TERÜLET, MERT ÚGY SEGÍTÜNK A MUNKAVÁLLALÓK, TESTI- LELKI ASPEKTUSAIN, HOGY KÖZBEN A VÁLLALATOKNAK ANYAGI SIEKERT HOZUNK. IGAZI WIN-WIN KAPCSOLAT, JÓ ÉRZÉS EBBEN RÉSZTVENNI.”
CSAPATUNK
Elnökség
Dr. Molnár László
Elnök
DR. TOLDY ANNA
Egyesületi főtitkár
HORVÁTH EMIL LÁSZLÓ
Elnökségi tag
Mentálhigiénés segítő szakember, softskill fejlesztő tréner, facilitátor
GÁBOR EDINA
Elnökségi tag
Coaching pszichológus, egészségfejlesztő szakpszichológus, tréner
Az Országos Egészségfejlesztési Intézet volt főigazgatója
Felügyelő bizottság
Iroda
DR. TOLDY ANNA
Egyesületi főtitkár
KÖTELES GÁBOR
EMEGY iroda, Aktív munkahelyek munkacsoport vezető
Rekreáció és egészségfejlesztési szakember, az Országos Egészségfejlesztési Intézet volt Közösségi egészségfejlesztési, módszertani részlegvezetője
SZÓRÁD-KONTÉR ANDREA
Wellbeing mentor és HR szaktanácsadó, projektkoordinátor
VOSZ és a JNSZVM KIK külső tanácsadója
Vállalati Énidő és a Weidner Alföld Alapító